Вороги жовчного міхура

Все, що ви повинні знати про ворогів жовчного міхура

Жирна, смажена, гостра їжа дуже часто викликає вираженої дискомфорт під нижнім ребром справа, гіркий присмак у роті. Основна причина таких станів – запалення жовчного або холецистит. Орган накопичує переробну печінкою жовч  яка бере безпосередню участь у розщепленні жирів. Хворі холециститом схильні до проносів, закрепів, часто страждають від алергічних реакцій на різні продукти, медикаментозні засоби.

Провокують запалення жовчного мікроби. Їх розмноження активізується в результаті застоїв в органі – на тлі жовчнокам’яної, через неправильне харчування, перегинів проток. Гострий холецистит проявляється як різкий раптовий біль. При хронічному дискомфорт буде не таким вираженим, зазвичай проявляється як тяжкість в боці праворуч.

Вороги жовчного

Ворогів у нашого здоров’я багато, але є найнебезпечніші. До них відносять ті фактори, які впливають практично кожен день і, завдяки такій постійності, повільно і впевнено розмивають основу.

Жирне і смажене

 

Любов до такої їжі змушує жовчний виділяти значні порції жовчі – оскільки стандартних для перетравлення просто не вистачить. Регулярні зловживання шкідливими смакотою призводять до зносу органу і появи каменів.

Запори

Регулярні проблеми зі стільцем погіршують стан жовчного при хронічних запальних процесах. Спершу порушується сам травний процес, потім токсини починають всмоктуватися назад з калових мас в кров.

Алкоголь

 

Найсильніший подразник жовчного міхура. Він викликає посилене відділення жовчі, часто призводить до хворобливих кольок – в тому числі при наявності каменів у міхурі. Так що якщо хочете бути здоровим, не пийте – бажано нічого і ніколи.

Гіподинамія

Малорухливий спосіб життя – ще одна причина застоїв жовчі, які створюють сприятливий грунт для утворення каменів. Так що фізична активність обов’язкове в життя кожної дорослої людини ще і з цієї причини. Необов’язково ходити в зал або здійснювати пробіжки щоранку – невелика зарядка вже плюс.

Глисти

А якщо говорити точніше, то лямблії. Паразити селяться в печінці, жовчнихпротоках, викликають виражені болі в животі, призводять до порушення процесу травлення, закупорюють жовчні протоки. Це може проявлятися у вигляді сильних болів у правій руці, жовтяницею на шкірі.

Що підтримає жовчний

Логічно, що якщо в органу є вороги, то будуть і друзі. Жовчний любить:

  • Спортивні тренування – але помірні і регулярні, а не фанатичні і надмірні. Люди, які бігають, займаються плаванням, іншими типами фізичної активності, з проблемами стикаються набагато рідше. Лікарі пояснюють це зв’язком між підвищеною фізичної діяльності і рівнем холестерину в жовчі. Так що ходіть більше, відмовляйтеся від ліфтів, громадського транспорту – і все буде добре.
  • Дієта – приготовані на пару, тушковані або варені нежирні страви підтримають не тільки жовчний, але і весь організм. Налягайте також на фрукти, овочі (при відсутності інших протипоказань) – вони стимулюють перистальтику, процеси травлення, орган не дратують.
  • Мед – при застоях жовчі непогано допомагає такий народний рецепт. Зробіть солодкий коктейль зі склянки очищеної води і столової ложки меду. Напій відмінно справляється з усуненням неприємних відчуттів, швидко покращує самопочуття.
  • Картопля – але не бульби, а відвар з них. Засіб перевірено часом, ефективно покращує стан органів, нормалізує процеси виділення жовчі. На 1 кг картоплі беруть 6 літрів води, варять 4 години, солять, не зливаючи відвар, готують рідке пюре, дають осісти декілька годинників. Вживати потрібно буде прозору рідину, яка вийде наверх.
  • Мінеральна вода – її п’ють, використовують для тюбажа. Тюбаж – це процедура прогрівання. Людина лягає на правому боці встановлюють грілку, в результаті жовчний прогрівається і розслабляється, мінеральна вода починає стимулювати процеси активного відділення жовчі. Підсумок – очищення органу, зниження ризиків утворення каменів.

Будьте здорові і пам’ятайте, що профілактика набагато ефективніша складних терапевтичних схем в майбутньому.

Статті

Всі можливі причини закрепів

Закреп: зрозуміти, перемогти, попередити Проктологи стверджують, що норма – це очищення кишечника кожен день, всі інші стану можна прирівняти до закрепу. При цьому число дефекацій

Що таке застої жовчі

Застої жовчі: як проявляються і що робити Неправильна дієта, ігнорування правил здорового способу життя, регулярна або тривала агресивна медикаментозна терапія – це ті чинники, які