Всі можливі причини закрепів

Закреп: зрозуміти, перемогти, попередити

Проктологи стверджують, що норма – це очищення кишечника кожен день, всі інші стану можна прирівняти до закрепу. При цьому число дефекацій на добу індивідуально, воно залежить від особливостей кожного конкретного організму. Розповімо, звідки беруться закрепи, що робити для їх усунення.

Причини проблеми

Закреп викликає відсутність в раціоні фруктів і овочів, особливо сирих, грубої клітковини, що міститься в чорному хлібі, крупах. Такий раціон позбавляє організм природних стимуляторів кишкової перистальтики. Переважання «ніжних» інгредієнтів добре при проблемах зі здоров’ям і необхідності дотримуватися певної дієти, в інших випадках потрібно коригувати харчування.

 

Другий важливий момент – правильний питний режим. Рідини потрібно вживати не менше 2-х літрів на добу, якщо немає протипоказань щодо тиску, ниркам, серцю. Є слід в комфортній обстановці, спокійно, не поспішати, жувати якомога ретельніше (а не ковтати величезні шматки бутербродів на ходу). Стреси вкрай негативно впливають на роботу різних органів і систем організму – жовчний, кишечник не виняток.

Після операцій закрепи розвиваються на тлі кишкової атонії. Супутні фактори – операційні рубці, наркоз. Можна пошукати причину в порушеною роботі шлунково-кишкового тракту.

Роль жовчного в появі закрепу

Під закрепами мається на увазі порушення дефекації в результаті утворення занадто щільних мас калу, які складно відокремлюються і виводяться. Частота стільця порушується не завжди, ймовірно, процес випорожнення кишечника просто стає болючим, рідкісним. Одні люди терплять, інші вдаються до допомоги клізм, проносних. З проблемою закрепів зустрічаються дорослі і діти, ступінь вираженості порушень залежить від фізичної активності, моторики кишечника, дієти.

Закрепи часто з’являються на тлі проблем з роботою жовчного міхура, застоїв. Це пов’язано з впливом жовчі на процеси травлення, кишкову моторику. У жовчі багато активних кислот, які подразнюють слизові, стимулюють роботу волокон. Регулярне відділення жовчі у відповідь на харчові стимули при здоровому міхурі сприяє нормальному засвоєнню жирів, стабілізації стільця. Камені, загини, холецистити провокують розлади у роботі травної системи.
Застої, запалення викликають холецистити, в тому числі калькульозні, з утворенням каменів в отворах. Проблему запкрепів потрібно вирішувати обов’язково, стимулюючи активну роботу жовчного медикаментозними засобами, правильною дієтою. Рекомендовано дотримуватися систем лікувального харчування.

Чим собі допомогти

Налягайте на продукти з вираженими послаблювальними властивостями. Груба клітковина, особливі харчові волокна регулюватимуть стілець, роботу кишки. Найчастіше вживають десерти, страви з даними продуктами. Якщо не хочете відварювати, готувати настої, використовуйте продукти в свіжому вигляді. Основний перелік включає в себе:

  • курагу;
  • персики;
  • томати;
  • огірки;
  • чорнослив,
  • кисломолочні продукти.

Порція повинна бути не менше 300 грам – так ефект буде максимально вираженим. З чорносливу виходять ефективні настої.

Для нормалізації роботи жовчного спробуйте БАД Артижель  Біологічно активна добавка покращує секрецію, відновлює нормальний відтік жовчі, її основні властивості, захищає клітини печінки від руйнувань, активізує обмін холестерину. Також Артижель усуне симптоми інтоксикації, посилить виведення креатиніну, сечовини, токсинів, зайвої рідини, запустить травлення. За рекомендацією лікаря використовувати Артижель можна в комплексній терапії хронічних патологій печінки, жовчовивідних, жовчного або для підтримання функції органів під час посиленої медикаментозної терапії. Активні речовини – екстракти кореня кульбаби, листя артишоку, холін, інозитол.

Статті

Вороги жовчного міхура

Все, що ви повинні знати про ворогів жовчного міхура Жирна, смажена, гостра їжа дуже часто викликає вираженої дискомфорт під нижнім ребром справа, гіркий присмак у роті.

Що таке застої жовчі

Застої жовчі: як проявляються і що робити Неправильна дієта, ігнорування правил здорового способу життя, регулярна або тривала агресивна медикаментозна терапія – це ті чинники, які